Badania na broń Olsztyn Biskupiec Nidzica

Osoby, które ubiegają się o pozwolenie na posiadanie broni, muszą najpierw przejść obowiązkowe badania na broń – badania psychologiczne, po których stwierdzone jest, że istnieją lub nie istnieją przeciwwskazania do posługiwania się bronią. Dotyczy to broni palnej wielu rodzajów: myśliwskiej, bojowej, kolekcjonerskiej oraz sportowej. Badania muszą przejść także osoby, które starają się o pracę na stanowisku:

  • sędziego,
  • prokuratora,
  • kuratora sądowego,
  • inspektora transportu drogowego,
  • detektywa,
  • pracownika ochrony fizycznej z licencją,
  • pracownika przy produkcji lub obrocie bronią,
  • strażnika miejskiego lub gminnego.

Co sprawdzane jest podczas badania na broń? Jego celem jest między innymi określenie poziomu intelektualnego osoby badanej, cech osobowości (ze zwróceniem szczególnej uwagi na zachowanie w sytuacjach trudnych) oraz poziomu dojrzałości emocjonalnej, społecznej. Dzięki konieczności uzyskania pozytywnego zaświadczenia psychologicznego po przejściu badania na broń, wyklucza się możliwość przyznania pozwolenia osobie posiadającej psychologiczne zaburzenia funkcjonowania, a zatem stwarzającej zagrożenie dla innych. Procedura ta została stworzona z myślą o bezpieczeństwie i jest restrykcyjnie egzekwowana w przypadku wszystkich osób starających się o pozwolenie na broń.

Badania na broń Olsztyn

Gdzie można wykonać badania na broń w Olsztynie? Pracownia psychologiczna Julia zaprasza wszystkie osoby, które potrzebują zaświadczenia psychologicznego. Badania przeprowadzamy 7 dni w tygodniu – nasza siedziba otwarta jest w godzinach 8:00-20:00, dlatego bez problemu nawet osoby bardzo zajęte i zapracowane znajdą u nas dogodny termin. Prosimy o kontakt telefoniczny w celu rezerwacji terminu badania: tel.: +48 728-962-943 lub +48 509-337-765. Pracownia zlokalizowana jest w D. H. Gracja przy ul. Wyszyńskiego 7. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących przebiegu badania lub wymaganych dokumentów, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego: pracownia.julia@wp.pl

Badania na broń Biskupiec

Kolejnym miejscem, w którym w ramach naszej pracowni można wykonać badania na broń, jest Biskupiec. Filia mieszcząca się pod adresem Kolonia III/5 (Fabryka Neotherm) zaprasza wszystkich chętnych do rezerwacji terminu (numery telefonu te same co powyżej). Pracujemy 7 dni w tygodniu. Zapraszamy serdecznie.

Badania na broń Nidzica

Do współpracy zapraszamy również mieszkańców Nidzicy. Badania na broń można w tym mieście wykonać w pracowni mieszczącej się w C. H. Malva przy ul. 1 Maja 9b/1. Pracujemy od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00-20:00. Z pewnością uda nam się znaleźć dogodny termin dla każdego zainteresowanego.

Back to top